Rynek paliw

Rekord na stacjach. 85 gr za litr paliwa!

Kierowcy nie mogli sobie chyba wymarzyć lepszego początku roku. Jak podaje Polska Izba Paliw Płynnych średnia cena litra oleju napędowego spadła poniżej 4 zł i wynosi obecnie 3,88 zł. Niewiele więcej - średnio 4,09 zł - zapłacić trzeba za litr benzyny bezołowiowej 95.

Sytuacja na naszych stacjach, to jednak nic, w porównaniu z tym, co dzieje się dziś za oceanem...

Już w stycznia firma AAA monitorująca lokalny rynek paliw płynnych prognozowała, że jeszcze przed końcem roku cena paliwa na amerykańskich stacjach spadnie do poziomu 1 dolara za galon (3,78 l). Okazuje się, że na obniżki nie trzeba było wcale czekać aż tak długo.

Jak podają lokalne media, stacje benzynowe w Houghton Lake w stanie Michigan sprzedają paliwo w cenie 95 centów za galon. Na dystrybutorach jednej z nich widnieje cena 78 centów za galon. Oznacza to, że za niespełna 3,2 zł kierowcy tankują 3,8 l paliwa! W przeliczeniu daje to... niecałe 85 groszy za litr!

Reklama

Oczywiście, nie we wszystkich stanach zmotoryzowani mają tak wielkie powody do radości. Przykładowo w obszarze metropolitalnym Detroit średnia cena benzyny wynosi obecnie 1,73 dolara za galon i jest o 12 centów niższa niż w zeszłym tygodniu. W przeliczeniu daje to 1,86 zł za litr...   

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ceny paliw
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy