Rynek paliw

​Paliwa najdroższe w tym roku. Ogromne koszty tankowania

Rekordowo drogie benzyny, za które kierowcy płacą najwięcej w tym roku, nie są niestety primaaprilisowym żartem. Wysokie ceny benzyn w sprzedaży hurtowej, które odnotowaliśmy w cennikach krajowych producentów paliw w ostatnich tygodniach spowodowały, że koszty tankowania znacząco wzrosły.

W ciągu tygodnia o 11 groszy podrożał litr "98" - sprzedawany przeciętnie za 5,27 zł. Aż o 15 groszy więcej płaci się również za tę samą ilość "95", która kosztuje średnio 4,98 zł - podobnie jak pod koniec listopada ubiegłego roku.

Dla posiadaczy samochodów z silnikiem Diesla mamy  natomiast nieco bardziej pomyślne wiadomości, ponieważ cena oleju napędowego, choć nadal najwyższa w 2019 roku, nie zmieniła się i wynosi 5,09 zł/l. O symboliczny grosz potaniał zaś autogaz, sprzedawany na stacjach przeciętnie po 2,16 zł/l. 

Reklama

Aktualnie najniższe ceny paliw tradycyjnych obowiązują na Śląsku, gdzie benzyny kosztują 5,18 i 4,92 zł/l (Pb95 tyle samo kosztuje na Lubelszczyźnie), a olej napędowy 5,04 zł/l. Autogaz najtaniej można natomiast zatankować w województwie świętokrzyskim i wielkopolskim - po 2,09 zł/l.

Na początku kwietnia paliwa najdroższe są na Podlasiu, gdzie najwięcej płaci się za zakup litra "95" i napędu: 5,12 i 5,19 zł.  Tankowanie "98" najwięcej kosztuje na Opolszczyźnie, na której odnotowaliśmy cenę 5,39 zł/l, a LPG na Pomorzu - 2,24 zł/l.

Źródło: e-petrol.pl/Information Market S.A.


Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy