Polskie drogi

Zablokowana Zakopianka. Śnieg zasypał lokalne drogi w Małopolsce

Kierowcy jadący do lub z Zakopanego muszą się liczyć z dużymi utrudnieniami na Zakopiance. Po intensywnych opadach śniegu na drodze jest ślisko, a samochody ciężarowe zablokowały w sobotę rano przejazd w okolicach Klikuszowej i Rdzawki.

Utworzyły się wielokilometrowe zatory - poinformowała GDDKiA.

Problemy występują na wszystkich drogach na Podhalu oraz lokalnie także Sądecczyźnie. Najgorsza sytuacja jest na odcinku drogi krajowej nr 47 czyli popularnej Zakopianki pomiędzy Nowym Targiem a Chabówką. Tam tiry nie radzą sobie na podjazdach na śliskiej nawierzchni. Tiry blokowały także przejazd drogą wojewódzką nr 969 w okolicy Przełęczy Snozka.

Śnieg zasypał drogi w Małopolsce. Nieprzejezdne drogi lokalne i Zakopianka

Niektóre lokalne drogi są nieprzejezdne. Rano zamknięta została droga przez Stare Bystre. Sznur aut stoi także na drodze przez Białkę Tatrzańską i Bukowinę.

Reklama

Małopolscy strażacy odnotowali w ciągu minionej doby łącznie 59 zdarzeń związanych z usuwaniem gałęzi i powalonych drzew pod naporem śniegu drzew i obciążonych przewodów elektrycznych i telefonicznych - poinformowała PAP rzecznik małopolskiej PSP st. asp.  Hubert Ciepły.

***

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Zakopianka | śnieg | zima zaskoczyła kierowców

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy