Polskie drogi

Wyprzedzał na trzeciego. Niemal przypłacił to życiem

Do niebezpiecznej sytuacji doszło na drodze krajowej nr 45. Kierowca osobowego Fiata, wyprzedzając „na trzeciego” niemal zderzył się z jadącą z naprzeciwka ciężarówką. Świadkami całej sytuacji byli policjanci, którzy zarejestrowali zdarzenie na nagraniu.

 

Policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej grupy Speed prowadzili działania na drodze krajowej nr 45. Nagle kamery zamontowane w ich pojeździe zarejestrowały niebezpieczny manewr 72-letniego kierowcy osobowego Fiata.

Mężczyzna jadąc w kierunku Opola postanowił wyprzedzić na skrzyżowaniu ciężarówkę z naczepą, niemal doprowadzając do kolizji z innym pojazdem nadjeżdżającym z przeciwka. Kierowca jadącego w przeciwnym kierunku zespołu pojazdów chcąc uniknąć tragicznego zdarzenia, musiał częściowo zjechać na pobocze.

Na nagraniu wideo można zobaczyć jak niewiele brakowało, żeby doszło do zderzenia.

Reklama

Policja apeluje o rozwagę

Funkcjonariusze szybko zatrzymali kierowcę Fiata do kontroli. Za swoją agresywną jazdę senior został ukarany wysokimi mandatami, a na jego konto trafiło 9 punktów karnych.

Ryzykowne wyprzedzanie w nadziei, że w razie czego, inni kierowcy zjadą z drogi, jest wyjątkowo niebezpieczne i bezczelne. Policja zwraca także uwagę, by przed rozpoczęciem wyprzedzania upewnić się, czy nie zbliżamy się do skrzyżowania. Jeśli tak, to wyprzedzania absolutnie nie wolno nam podejmować.

Pomagajmy Ukrainie - ty też możesz pomóc

***

Policja/Interia.pl
Dowiedz się więcej na temat: wyprzedzanie na trzeciego | policja
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama