Polskie drogi

Wjechał samochodem w dom

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, w którym kierowca auta wjechał w dom mieszkalny i przebił się przez jego ścianę, w Świeciechowie Dużym (Lubelskie). Nikt nie odniósł obrażeń. Kierowca prawdopodobnie zasnął za kierownicą – poinformowała w poniedziałek policja.

Informację o wypadku, do którego doszło w sobotę w miejscowości Świeciechów Duży, w gminie Annopol, policjanci otrzymali z Centrum Powiadamiania Ratunkowego.

Jak się okazało, samochód osobowy marki Volvo uderzył przodem w dom, przebił się przez ścianę i zawisł w pomieszczeniu kuchennym. W budynku przebywał wtedy dziadek z dwojgiem wnucząt. "Domownicy na szczęście byli w drugim pomieszczeniu" - poinformował w komunikacie oficer prasowy Komendy Powiatowej policji w Kraśniku mł. asp. Paweł Cieliczko.

30-letni kierowca auta był trzeźwy, opuścił pojazd o własnych siłach i nie odniósł żadnych obrażeń. "Przybyli na miejsce policjanci wstępnie ustalili, że przyczyną tego zdarzenia mogło być zaśnięcie kierującego" - dodał Cieliczko.

Reklama


Wezwany na miejsce Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego nakazał mieszkańcom opuszczenie budynku, gdyż uszkodzona została instalacja elektryczna i wodociągowa; do czasu naprawy instalacji będą oni mieszkać u krewnych.

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności tego wypadku.

PAP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy