Polskie drogi

W sobotę kierowcy muszą uważać na opady śniegu. Miejscami będzie ślisko

Sobota będzie trudnym dniem dla kierowców. W Polsce będzie pochmurno, a jazdę będą utrudniały opady śniegu.

Jedynie na północnym-wschodzie i w centrum kraju istnieje szansa na pewne rozpogodzenia. Temperatury oscylować będą między 1 a 3 stopniami Celsjusza.

Uwaga na gwałtowne opady śniegu

Sobota przyniesie nadal dużą ilość chmur, a jedynie w centrum i na północnym wschodzie możliwe są większe przejaśnienia. Synoptyk Michał Kowalczuk z IMGW podkreślił, że w całym kraju spodziewane są krótkotrwałe opady śniegu, przynoszące przyrost pokrywy śnieżnej na północy do około 5-7 cm. W takich warunkach kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu. Opony zimowe są konieczne.

Jazdę będzie utrudniał mocny wiatr

Temperatura maksymalna będzie zróżnicowana, wahać się będzie od 1 stopnia na wschodzie Polski do 3 stopni nad samym morzem. Synoptycy ostrzegają również przed silnym wiatrem, który w połączeniu z opadami śniegu może doprowadzić do zasypywania dróg. Porywy mogą osiągnąć prędkość 70 km/h, a nad morzem - nawet 80 km/h.

Reklama

W kolejnych dniach aura ma być już bardziej łaskawa dla kierowców, szczególnie ciepło na być w pierwszy dzień Świąt, gdy temperatury mogą przekroczyć 10 stopni Celsjusza.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy