Polskie drogi

Tragiczny weekend na polskich drogach

Dwóch mężczyzn zginęło, a dwóch innych zostało rannych w wypadku drogowym, do którego doszło w nocy z soboty na niedzielę pod Kętrzynem (woj. warmińsko-mazurskie). Samochodem, który uderzył w drzewo, podróżowali obywatele Ukrainy i Gruzji.

Dwóch mężczyzn zginęło, a dwóch innych zostało rannych w wypadku drogowym, do którego doszło w nocy z soboty na niedzielę pod Kętrzynem (woj. warmińsko-mazurskie). Samochodem, który uderzył w drzewo, podróżowali obywatele Ukrainy i Gruzji.

Jak poinformowała policja, osobowe auto, którym podróżowały cztery osoby, uderzyło czołowo w przydrożne drzewo. Do wypadku doszło na łuku drogi wojewódzkiej nr 591 z Różanki do Wopławek.

Dwóch pasażerów - obywateli Ukrainy w wieku 23 i 30 lat - poniosło śmierć na miejscu. Ranni zostali kierowca i trzeci pasażer. Obaj są Gruzinami.

"Zginęli pasażerowie siedzący po prawej stronie pojazdu. Ten, który był obok kierowcy miał zapięte pasy, natomiast pasażer z tyłu najprawdopodobniej nie był przypięty pasami" - powiedziała  asp. szt. Monika Danielak z policji w Kętrzynie.

Reklama

Według kpt. Kamila Golona z kętrzyńskiej straży pożarnej, gdy na miejsce wypadku przyjechali ratownicy, poza pojazdem był kierowca, który wysiadł o własnych siłach. Trzy pozostałe osoby były zakleszczone wewnątrz auta.

"Siła uderzenia w drzewo była na tyle duża, że silnik wypadł i leżał 12 metrów dalej. Palił się jeszcze, gdy przyjechali strażacy" - stwierdził.

Okoliczności tragedii wyjaśnia policja pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kętrzynie. Od kierowcy pobrano krew do badań na trzeźwość.

***

53-letni mężczyzna zginął w sobotę wieczorem na drodze krajowej nr 9 w Kurowie (Świętokrzyskie), po tym gdy potrącił go samochód dostawczy, kierowany przez 51-latkę. Wg wstępnych ustaleń policji, pieszy mógł wtargnąć na jezdnię.  Do wypadku doszło w miejscowości położonej między Opatowem, a Klimontowem.

Jak powiedziała oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Opatowie Agata Frejlich, ze wstępnych ustaleń wynika że pieszy mógł wtargnąć wprost pod jadącego drogą dostawczego mercedesa, kierowanego przez 51-latkę. "W wyniku obrażeń 53-latek poniósł śmierć na miejscu. Kierująca samochodem była trzeźwa" - dodała policjantka.

***

Jedna osoba zginęła, a druga została ranna w wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 92 w miejscowości Patoki (Łódzkie). Po godz. 20 w niedzielę doszło do wypadku w miejscowości Patoki. Samochód osobowy dachował; w wypadku zginęła jedna podróżująca nim osoba, druga z obrażeniami została zabrana przez pogotowie.

***

W wypadku, do którego doszło w niedzielę po południu na drodze krajowej nr 20 tuż za Kościerzyną (Pomorskie) zderzyły się dwa auta osobowe. Do szpitala zostały zabrane cztery osoby, w tym jedna jest w stanie krytycznym

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama