Polskie drogi

Tesla rozładowała się na skrzyżowaniu w Katowicach

Podczas porannego szczytu w Katowicach, jedno z licznych skrzyżowań zostało zablokowane przez Teslę model X. Przyczyną niefortunnego zdarzenia były wyładowane baterie samochodu.

Jedną z największych obaw jakie budzą samochody elektryczne jest ich wyładowanie się w najmniej oczekiwanym momencie. Właśnie taka sytuacja przytrafiła się kierowcy białej Tesli.

Do zdarzenia doszło na jednym z najbardziej ruchliwych skrzyżowań w centrum Katowic. Około godziny siódmej biały Model X stanął awaryjnie na środku skrzyżowania na pasie w kierunku Brynowa. Pozostali kierowcy musieli omijać pechowy samochód w czasie największego natężenia ruchu. Na miejsce została wezwana policja oraz pomoc drogowa. Policjanci musieli nie kryć zdziwienia, gdy dowiedzieli się co było przyczyną "awarii".

Reklama

Kierowca wytłumaczył, że zapomniał naładować baterie w swojej Tesli. Na czas odholowania pojazdu ruch na skrzyżowaniu został zablokowany. Cała sytuacja trwała aż do godziny dziewiątej.

Sieci ładowarek do samochodów elektrycznych nie są jeszcze tak dobrze rozwinięte jak na zachodzie. Ponadto samo ładowanie trwa stosunkowo długo. Warto mieć to w pamięci przy okazji planowania podróży i użytkowania aut elektrycznych.

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Tesla | Tesla Model X | samochody elektryczne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy