Polskie drogi

Świadomie jechał pod prąd drogą ekspresową. I to lewym pasem

Kilka dni temu pisaliśmy o kierowcy Mazdy, który jechał drogą ekspresową S3 w powiecie gorzowskim pod prąd. Dzięki nagraniu policjanci ustalili dane mężczyzny. Trudno w to uwierzyć, ale 24-latek powiedział, że jechał tak... świadomie.

Zdarzenie, o którym mowa miało miejsce 9 września na odcinku drogi S3 na wysokości Deszczna. Jazdę pod prąd Mazdy zarejestrował telefonem jeden z pasażerów autokaru jadącego w kierunku Międzyrzecza. 

Jechał pod prąd drogą S3. Okazało się, że... świadomie

Na zapisie wideo bardzo wyraźnie widać, jak kierujący osobową mazdą podąża w tym samym kierunku co autokar ale... drogą przeznaczoną dla kierowców jadących w kierunku Szczecina.

Gdy nagranie trafiło na policję rozpoczęły się czynności związane z ustaleniem i dotarciem do kierowcy Mazdy. Okazał się nim 24-letni mieszkaniec Skwierzyny. Jak stwierdził, przy dojeździe do Gorzowa natknął się na korek spowodowany zdarzeniem drogowym. Po godzinnym oczekiwaniu skończyła mu się cierpliwość i zawrócił do najbliższego zjazdu. 

Reklama

Kara może być sroga

Jednak ta niecierpliwość może go słono kosztować. Policjanci odstąpili od postępowania mandatowego i zdecydowali, że skierują tę sprawę do sądu. Sąd może nałożyć grzywnę nawet sięgającą kwoty 30 tysięcy złotych.

Policja/Interia.pl
Dowiedz się więcej na temat: jazda pod prąd | policja
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama