Polskie drogi

Śmiertelne potrącenie pieszego. Nie miał odblasków

Do tragicznego zdarzenia doszło w okolicach Białej Podlaskiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że pieszy nie dał kierowcy szansy, na zauważenie się.

Do wypadku doszło w środę po godz. 19 w miejscowości Klonownica-Plac (powiat bialski). Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący samochodem dostawczym potrącił idącego prawidłową stroną drogi pieszego, ubranego na czarno i nieposiadającego również elementów odblaskowych.

"Autem kierował 40-letni mieszkaniec gminy Janów Podlaski. Z relacji mężczyzny wynikało, że do zdarzenia doszło podczas wymijania się z jadącym z przeciwka pojazdem" - podała komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Reklama

Pomimo reanimacji podjętej przez 40-latka i później kontynuowanej przez policjantów 56-letniego mieszkańca gminy Janów Podlaski nie udało się uratować.

"W chwili wypadku kierowca dostawczaka był trzeźwy. Potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie alkomatem" - poinformowała policjantka. Zaapelowała o rozwagę na drodze i noszenie elementów odblaskowych.

"Każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze, poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących" - przypomniała Salczyńska-Pyrchla.

Zachęciła również do noszenia elementów odblaskowych w obszarze zabudowanym.

***

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: śmiertelny wypadek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy