Polskie drogi

Przekroczenie prędkości o 116 km/h i inne "wyczyny" kierowców

O 116 km/h przekroczył dozwoloną prędkość zatrzymany przez policjantów z grupy Speed kierowca BMW jadący katowickim odcinkiem autostrady A4 – policja "zmierzyła mu" 216 km/h przy ograniczeniu do 100 km/h.

Jak podała we wtorek Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, kierujący został ukarany mandatem, a na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych.

Nie był to jedyny kierowca zatrzymany w ostatnich dniach za znaczące przekroczenie dozwolonej prędkości. Także 10 punktów karnych oraz mandat dostał kierujący Mercedesem, któremu na A4 w Rudzie Śląskiej "zmierzono" 201 km/h - o 61 km/h więcej niż zezwalały przepisy. Prawo jazdy stracił natomiast mężczyzna zatrzymany w Bieruniu, który jechał 116 km/h w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h.

Policjanci podkreślają, że mimo zmniejszonego ruchu na drogach podczas epidemii koronawirusa poczucie bezpieczeństwa może być złudne, a przekraczanie dozwolonej prędkości jest główną przyczyną najtragiczniejszych wypadków. Od piątku do niedzieli na śląskich drogach doszło do trzech śmiertelnych wypadków drogowych.

Reklama

PAP/INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy