Polskie drogi

Próba ucieczki przed policją zakończona zderzeniem

Policjanci po pościgu zatrzymali mężczyznę, który prowadził kradzione BMW X6. Podczas próby ucieczki doszło do zderzenia z Nissanem przypadkowego kierowcy.

Do zdarzenia doszło we wtorek. Patrol ruchu drogowego zainteresował się jadącym w stronię Wschowy (woj. lubuskie) drogą krajową nr 12 BMW X6 na obcych tablicach rejestracyjnych. 

Policjanci postanowili zatrzymać auto do kontroli.  W momencie kiedy włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe kierowca BMW X6 podjął próbę ucieczki. Nie trwała ona długo, ale kierowca i tak zdążył złamał szereg przepisów ruchu drogowego: wjechał na rondo z lewego pasa, wyprzedzał ciężarówkę na przejściu dla pieszych, a także doprowadził do zderzenia z jadącym przed nim Nissanem X-Trail, którym kierował 71- letni mieszkaniec Wschowy. 

Reklama

Po uderzeniu przez BMW Nissan przewrócił się na bok. Jego kierowca trafił do szpitala, na szczęście badania wykazały, że nic poważnego mu się nie stało. 

Po zderzeniu kierowca BMW X6 porzucił uszkodzony samochód i zaczął uciekać pieszo, szybko jednak został zatrzymany i trafił do aresztu. Uciekinierem okazał się 36-letni obcokrajowiec. Badanie wykazało, że był pod wpływem narkotyków.

Całe zdarzenie zarejestrowała kamera w radiowozie.

W BMW X6 policjanci odnaleźli urządzenie elektroniczne służące do kradzieży samochodów. Samo, warte blisko 200 tys. zł BMW również okazało się kradzione. W systemie policyjnym wprowadzone zostało z samego rana 8 marca, jako utracone na terenie Niemiec.

Pomagajmy Ukrainie - Ty też możesz pomóc

***

INTERIA.PL/Policja
Dowiedz się więcej na temat: złodzieje samochodów

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy