Polskie drogi

Pozornie niegroźne potrącenie na przejściu

W miniony piątek doszło do potrącenia kobiety na przejściu dla pieszych w Olsztynie. Zdarzenie zarejestrowała kamera monitoringu.

Po godz. 07:00 rano doszło do z pozoru niegroźnego zdarzenia z udziałem samochodu osobowego i kobiety, która przechodziła przez oznakowane przejście dla pieszych. Choć na podstawie poniższego nagrania mogłoby się wydawać, że przy takiej prędkości auta nic poważnego nie powinno się stać, to jednak potrzebna była pomoc medyczna i potrącona kobieta trafiła do szpitala.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że sprawcą tego zdarzenia jest 50-letni kierowca osobowego auta, który jadąc od strony ul. Reja i skręcając w lewo w ul. Kościuszki nie ustąpił pierwszeństwa 81-letniej kobiecie przechodzącej przez przejście dla pieszych. W chwili zdarzenia, piesi, podobnie jak samochody, mieli zielone światło. Kierowców przed kolizyjnym ruchem pieszym ostrzegało pulsujące pomarańczowe światło.

Reklama

Kierowca zatrzymał się przed przejściem i przepuścił schodzących z pasów pieszych. W momencie gdy ruszał na przejście z chodnika weszła 81-latka. Kobieta najwyraźniej została zasłonięta przez słupek A samochodu, w efekcie została potrącona.

Poszkodowana 81-latka została przewieziona do szpitala w Olsztynie. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości uczestników zdarzenia - oboje byli trzeźwi.

Od opinii lekarza na temat obrażeń, jakich doznała piesza, zależeć będą dalsze losy kierowcy i to, czy zdarzenie zostanie zakwalifikowane jako wypadek czy jako kolizja.

Niezależnie od tej kwalifikacji, pracujący na miejscu zdarzenia policjanci zdecydowali o zatrzymaniu prawa jazdy 50-latka, odstąpili natomiast od ukarania go mandatem i skierowali sprawę do sądu. To sąd zdecyduje o karze i o tym, że prawo jazdy należy zatrzymać czy oddać.

Policja/Interia.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy