Polskie drogi

Potrącił pieszego i uciekł. Nagrała to kamera

Ciechanowska policja poszukuje świadków potrącenia pieszego. Wypadek, do którego doszło 18 lutego, zarejestrowała kamera w samochodzie.

Przebieg zdarzenia zarejestrowała kamera z samochodu, który zaraz po tym, jak wjechał na drogę główną, zatrzymał się przed przejściem, aby umożliwić przejście przez jezdnię pieszemu. Niestety, kierowca jadący lewym pasem przed przejściem dla pieszych nie zatrzymał się, a zakapturzony pieszy, zbyt późno spojrzał w lewo, na drugi pas.

W efekcie doszło do potrącenia. Co gorsza, sprawca odjechał z miejsca zdarzenia. W wyniku wypadku ranny został 25-letni mieszkaniec Ciechanowa.

Omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu, to bardzo niebezpieczne zachowanie w ruchu drogowym. Niestety do tego typu sytuacji dochodzi dosyć często na drogach o dwóch pasach ruchu w jednym kierunku.

Reklama

Przypomnijmy, że po wejściu na przejście pieszy nabywa pierwszeństwo przed samochodami.

Publikujemy nagranie  z tego zdarzenia aby przede wszystkim przestrzec kierowców i pieszych przechodzących przez jezdnię. Przypominamy, że kierowca ma obowiązek zachować szczególną ostrożność przy zbliżaniu się do przejścia dla pieszych.

Ciechanowska Policja zwraca się z apelem do wszystkich osób, które

były świadkami wypadku drogowego w Ciechanowie na ul. Mleczarskiej w 

dniu 18 lutego br. o godz. 22:06, o kontakt pod nr tel 23 673 12 00 lub

pod nr alarmowym 112.

Policja/Interia.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy