Polskie drogi

Potrącił kobietę na przejściu i uciekł

Policjanci z Nysy zatrzymali kierowcę, który na przejściu dla pieszych potrącił 51-letnią kobietę. Mężczyzna nie udzielił pomocy pieszej i uciekł z miejsca wypadku.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek. Policjanci z nyskiej komendy zostali powiadomieni o wypadku, do którego doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych w Nysie. Funkcjonariusze pracujący na miejscu ustalili, że 51-latka została potrącona przez kierującego osobowym renault. Sprawca wypadku odjechał z miejsca zdarzenia, nie udzielając pomocy pokrzywdzonej.

Kobieta została przewieziona do szpitala z ogólnymi obrażeniami.

Już chwilę po zdarzeniu policjanci dotarli do miejsca zamieszkania właściciela pojazdu, jednak na miejscu nikogo nie zastali. Po niespełna godzinie znaleźli na parkingu samochód z uszkodzoną szybą przednią, a przy nim młodego mężczyznę odpowiadającego rysopisowi podanego przez świadków. 21-latek został zatrzymany.

Mężczyzna usłyszy zarzuty spowodowania wypadku i nieudzielenia pomocy ofierze. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Ustalili, że w chwili zdarzenia był trzeźwy. Teraz grozi mu nawet do 4,5 roku więzienia.

Reklama
Policja
Dowiedz się więcej na temat: wypadek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy