Polskie drogi

Pościg za kradzionym BMW, ranny policjant

Po pościgu piotrkowscy policjanci zatrzymali 30-letniego obywatela Litwy. Kierowca BMW nie zatrzymał się do kontroli drogowej i spowodował kolizję, jadąc kradzionym pojazdem.

Do zdarzenia doszło we wtorek, około 8:30 na drodze krajowej nr S8 w kierunku Warszawy. Dyżurny piotrkowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że drogą krajową numer 1 porusza się samochód BMW na niemieckich tablicach rejestracyjnych, którego kierowca nie stosuje się do przepisów ruchu drogowego.

Na miejsce zostali skierowani policjanci na motocyklach z Wydziału Ruchu Drogowego. Kierowca BMW zignorował sygnały do zatrzymania i zaczął uciekać. Kontynuując jazdę drogą krajową S8, spowodował kolizję z peugeotem, a następnie uderzył w bariery energochłonne.

Reklama

Mężczyzna nie zamierzał się jednak poddać, przeciwnie, zostawił rozbity samochód i zaczął uciekać pieszo. Jednak już po kilku minutach został zatrzymany przez jednego z interweniujących policjantów.

Okazało się, że kierowcą BMW był 30-letni obywatel Litwy. Mężczyzna był trzeźwy. Samochód, którym się poruszał  skradziono na terenie Niemiec i to było powodem ucieczki.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Jeszcze nie wiadomo, jakie zarzuty oprócz paserstwa, usłyszy. W pościgu rany odniósł bowiem jeden z policjantów.

Policja
Dowiedz się więcej na temat: złodzieje samochodów

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy