Polskie drogi

Policja ustaliła tożsamość poszukiwanego kierowcy

Bytomscy policjanci ustalili tożsamość mężczyzny, który w sobotę nie zatrzymał się do kontroli drogowej i usiłował potrącić interweniującego policjanta. To 20-letni mieszkaniec Bytomia

"Mimo młodego wieku ten mężczyzna miał już konflikty z prawem, był notowany jeszcze jako nieletni" - powiedział PAP rzecznik bytomskiej policji podkomisarz Tomasz Bobrek.

W sobotę rano 20-latek kierujący audi na terenie Chorzowa przekroczył prędkość i nie zatrzymał się na wezwanie policjantów. Rozpoczęli pościg, który zakończył się już na ulicach sąsiedniego Bytomia. Tam funkcjonariusze radiowozem zablokowali uciekinierowi drogę. Kiedy jeden z nich wysiadł i skierował się w stronę audi, kierowca ruszył w jego stronę. Policjant oddał kilka strzałów w kierunku samochodu, m.in. przebijając oponę. Kierowca audi próbował nadal uciekać samochodem, a kiedy auto odmówiło posłuszeństwa, rzucił się do ucieczki pieszo. Policjantom nie udało się go złapać. W porzuconym samochodzie nie znaleziono żadnych rzeczy, których posiadanie jest zabronione.

Reklama
PAP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy