Polskie drogi

Pijany wyprzedził radiowóz na czerwonym świetle

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie 36-letni mieszkaniec Olsztyna. Uwagę policjantów zwrócił na siebie sam, przejeżdżając obok radiowozu na czerwonym świetle.

28 grudnia, tuż po godzinie 5 policjanci olsztyńskiej drogówki podczas oczekiwania na zmianę światła z czerwonego na zielone, zauważyli BMW, którego kierowca wyprzedził radiowóz i przejechał przez skrzyżowanie na czerwonym świetle. Policjanci ruszyli za nim i zatrzymali go.

W trakcie kontroli funkcjonariusze wyczuli od 36-letniego mężczyzny alkohol. Badanie alkomatem potwierdziło podejrzenie policjantów i wykazało promil alkoholu w organizmie kierowcy. W trakcie kontroli wyszło również na jaw, że mieszkaniec Olsztyna nie posiada przy sobie niezbędnych dokumentów od pojazdu jak również to, że kieruje on autem niedopuszczonym do ruchu.

Reklama

Nieodpowiedzialny kierowca za swoje zachowanie już poniósł dotkliwą karę ponieważ policjanci ukarali go mandatami na łączną kwotę 900zł. Mężczyzna będzie musiał zmierzyć się z kosztami związanymi z odholowaniem auta na policyjny parking.

Ze swojego zachowania mężczyzna będzie tłumaczył się przed sądem. Kodeks karny za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości przewiduje karę grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Policja/Interia.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy