Polskie drogi

Pijany prowadził autokar z młodzieżą

0,38 promila w wydychanym powietrzu miał jeden z kierowców autokaru przewożącego młodzież z Litwy do Polski, którego zatrzymali do kontroli śląscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego.

Litewski autokar, przewożący młodzież z Litwy na zawody sportowe do Zabrza, został zatrzymany do kontroli drogowej przez inspektorów WITD w Katowicach w piątek 17 listopada około 8:00, na drodze krajowej nr 1 w Siewierzu.

Pojazd ten prowadziła załoga dwuosobowa. Jak wynikało z danych zwartych w formularzu podróży oraz w tachografie, podróż trwała już całą noc - rozpoczęła się poprzedniego dnia o godz. 20.

Obaj kierowcy od samego początku kontroli byli wyraźnie poddenerwowani. Przyczyna takiego ich zachowania stała się jasna, gdy inspektorzy ITD przeprowadzili badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się bowiem, że jeden z kierujących był pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało zawartość 0,19 mg/l (0,38 promila) alkoholu w wydychanym powietrzu. Inspektorzy ITD wezwali na miejsce kontroli policjantów, którzy zatrzymali kierowcę, a litewska młodzież pojechała do Zabrza z jego zmiennikiem.

Reklama

Kierujący, który był w stanie wskazującym na spożycie alkoholu, jeszcze tego samego dnia stanął przed sądem. Ten, oprócz wymierzenia kary grzywny w wysokości 600 złotych, zatrzymał mu prawo jazdy i wydał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na terenie Polski przez pół roku.

ITD/Interia.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama