Reklama

Polskie drogi

Niezła kumulacja. Pirat drogowy uzbierał 56 punktów w kilkadziesiąt sekund

Policja z Krosna zatrzymała kierowcę, który w ciągu kilkudziesięciu sekund uzbierał 56 punktów karnych.

Do zdarzenia doszło w ostatni czwartek (24 listopada) w miejscowości Iskrzynia w województwie podkarpackim. Uwagę policjantów z Krosna zwrócił samochód marki GMC, który przed przejściem dla pieszych zaczął manewr wyprzedzania ciągu pojazdów.

Kierowca wyprzedzał mimo zakazów i przekroczył prędkość

Kierowca nie poprzestał na tym, wystarczająco niebezpiecznym, manewrze i tuż przed wierzchołkiem wzniesienia, pomimo znaków zakazu i podwójnej linii ciągłej, znowu wyprzedził kilka aut. Ponadto pomiar prędkości wykazał, że nieoznakowany radiowóz na moment przed zatrzymaniem delikwenta do kontroli, poruszał się z prędkością 92 km/h. A znajdował się w obszarze zabudowanym.

Reklama

Jak się okazało, za kierownicą auta siedział 26-letni obywatel Turcji. Chociaż był trzeźwy, nie potrafił w logiczny sposób wytłumaczyć, dlaczego dopuścił się na drodze takich czynów.

W ciągu kilkudziesięciu sekund kierowca "zdobył" 56 punktów

Za dwa wykonane w krótkim czasie manewry wyprzedzania kierowca dostał 56 punktów karnych w ciągu zaledwie kilkudziesięciu sekund. Oczywiście na tym się nie skończyło. Został także ukarany mandatem w wysokości 3 500 złotych.

Punkty karne dla obcokrajowca

"Zdobyte" przez 26-latka punkty zostały wprowadzone do systemu ewidencji kierowców naruszających przepisy. Policja przypomina - obcokrajowcy, którzy przekroczą dopuszczalny limit punktów, muszą liczyć się w naszym kraju z takimi samymi konsekwencjami, jak rodzimi kierowcy. Oznacza to, że prawo jazdy obywatela Turcji zostało zatrzymane. 

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kierowca | punkty | punkty karne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy