Polskie drogi

Nie miał prawa jazdy, za to miał narkotyki...

​Policjanci z Żar (Lubuskie) po pościgu zatrzymali kierowcę bmw, który nie posiadał uprawnień do kierowania i posiadał narkotyki. 28-latek trafił do policyjnego aresztu i usłyszał zarzuty - poinformowała w piątek Aneta Berestecka z Komendy Powiatowej Policji w Żarach.

Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej mężczyźnie grozi mu do pięciu lat więzienia, a za kierowanie pod wpływem narkotyków do dwóch.

Do pościgu doszło we wtorek (15 grudnia br.). Policjanci kryminalni podczas służby wytypowali do kontroli drogowej bmw w Żarkach Wielkich. Jego kierowca zignorował jednak sygnały świetlne i dźwiękowe, nie zatrzymał się i odjechał z dużą prędkością.

W jednej z miejscowości, wjeżdżając na drogę brukowaną, kierujący bmw stracił panowanie nad pojazdem, który przewrócił się na bok i zatrzymał na kołach. Wówczas mężczyzna wysiadł z samochodu i rozpoczął pieszą ucieczkę w kierunku lasu. W ślad za nim w pościg ruszyli policjanci, którzy szybko go zatrzymali.

Przy mężczyźnie i w jego samochodzie funkcjonariusze znaleźli narkotyki, jak wstępnie ustalono metamfetaminę i amfetaminę. Zachowanie  28-latka wskazywało, że może być pod ich działaniem; pobrano jego krew do dalszych badań.

Po sprawdzeniach wyszło na jaw, że mieszkaniec powiatu żarskiego nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. 

Reklama

***

Samochód 20-lecia na 20-lecie Interii!

Zagłosuj i wygraj. CODZIENNIE CZEKA OD 20 000 zł do 40 000 zł! 

Zapraszamy do udziału w 5. edycji plebiscytu MotoAs. Wyjątkowej, bo związanej z 20-leciem Interii. Z tej okazji przedstawiamy 20 modeli samochodów, które budzą emocje, zachwycają swoim wyglądem oraz osiągami. Imponujący rozwój technologii nierzadko wprawia w zdumienie, a legendarne modele wzbudzają sentyment. Bądź z nami! Oddaj głos i zdecyduj, który model jest prawdziwym MotoAsem!


PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy