Polskie drogi

Na oczach policjantów wyprzedził na przejściu dla pieszych

​Policjanci grupy Speed z Mikołowa byli świadkami niebezpiecznego manewru. Kierującemu mazdą wyraźnie się spieszyło, dlatego postanowił wyprzedzić poprzedzający go samochód. Rzecz w tym, że zrobił to na oznakowanym przejściu dla pieszych...

Do zdarzenia doszło 7 kwietnia przed godziną 09:00 na terenie powiatu mikołowskiego. Kierujący Mazdą wykonał manewr wyprzedzania na oznakowanym przejściu dla pieszych, na dwukierunkowej drodze.

Tego rodzaju sytuacje należą do bardzo niebezpiecznych, na szczęście na przejściu, ani w okolicy nie było pieszych. Kierowca Mazdy został ukarany mandatem i 10 punktami karnymi.

Przykład ten niestety nie jest pojedynczą sytuacją. Niejednokrotnie policjanci wyciągali konsekwencje wobec kierowców, którzy wjeżdżali autem na pasy, w sytuacji, gdy poprzedzający samochód zatrzymał się przed przejściem, by przepuścić pieszych. Podobny przykład dotyczy wjechania na przejazd dla rowerów, gdy poprzedzające auto zatrzymało się, aby przejechali rowerzyści. 

Reklama

Każdorazowo kierujący samochodami powinni na tyle zwiększyć swoją uwagę (nie tylko przy przejściach dla pieszych, ale również na przejazdach dla rowerzystów i skrzyżowaniach), gdzie wręcz należy spodziewać się niechronionych uczestników ruchu drogowego i w głównej mierze traktować ich po partnersku. Nie każdy pieszy jest kierującym, dlatego może nie zdawać sobie sprawy, że samochód nie zatrzyma się w miejscu.

Policja/Interia.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama