Polskie drogi

Mława. Kierowca dwa razy w ciągu godziny zatrzymany za jazdę niesprawnymi autami

25-latek, który stracił prawo jazdy już wcześniej, jechał niesprawnym samochodem. Po policyjnej kontroli przesiadł się do kolejnego, niesprawnego auta.

Jak poinformowała w poniedziałek rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Mławie asp. szt. Anna Pawłowska, do pierwszego zatrzymania 25-latka doszło na jednej z tamtejszych ulic w piątek rano, gdy patrol ruchu drogowego zwrócił uwagę, iż kierujący audi - jak się okazało, mieszkaniec powiatu mławskiego - nie korzysta z pasów bezpieczeństwa, a jego auto ma widoczne usterki.

"Kontrolowany kierowca już wcześniej stracił prawo jazdy. Po kontroli audi zostało odholowane na koszt właściciela na parking strzeżony. Kierowca został poinformowany, że sprawa zostanie skierowana z wnioskiem o ukaranie do sądu" - wyjaśniła rzeczniczka mławskiej policji. Jak podkreśliła, niespełna godzinę później, na innej ulicy, "ten sam patrol ruchu drogowego zauważył seata, którym kierował ten sam 25-latek".

Reklama

"Okazało się ponadto, że seat nie ma aktualnych badań technicznych. Drugi pojazd kierującego bez uprawnień trafił na lawetę" - dodała asp. szt. Pawłowska. Zaznaczyła, że także w tym przypadku sprawa 25-latka zostanie skierowana z wnioskiem o ukaranie do Sądu Rejonowego w Mławie.

***

PAP/INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy