Polskie drogi

Lubisz jeździć nad morze? Mamy bardzo dobrą wiadomość

Wojewoda Pomorski wydał decyzję o zezwoleniu na realizację ostatniego odcinka Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej. Pracę będą mogły ruszyć pomiędzy węzłami Żukowo i Gdańsk Południe, a także na obwodnicy Żukowa.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o wydaniu zgody na realizację ostatniego odcinka Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej. W budowie jest już odcinek między węzłami Chwaszczyno i Żukowo, a także węzeł Gdańsk Południe. Teraz prace będą mogły ruszyć na pozostałej części pomiędzy węzłami Żukowo i Gdańsk Południe, a także na obwodnicy Żukowa.

Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej - dlaczego jest ważna?

Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej połączy Obwodnicę Południową Gdańska i Trasę Kaszubską tworząc zewnętrzną obwodnicę w stosunku do istniejącej już Obwodnicy Trójmiasta. Nowa trasa umożliwi szybki, regionalny i międzyregionalny tranzyt pojazdów samochodowych na kierunku wschód - zachód z ominięciem Trójmiasta, skracając czas i poprawiając komfort podróżowania.

Reklama

Odciąży także Obwodnicę Trójmiasta i zmniejszy jej oddziaływanie na środowisko, zwłaszcza na Trójmiejski Park Krajobrazowy. Pośrednio przyspieszy dojazdy w relacji centrum Kaszub - Trójmiasto.

Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej - kiedy gotowa?

Nową dwujezdniową drogą ekspresową, a także obwodnicą Żukowa w ciągu drogi krajowej nr 20 pojedziemy w 2025 r. Wartość inwestycji to ponad 2 mld zł. Budowa nowej arterii komunikacyjnej została podzielona na dwa odcinki realizacyjne: Chwaszczyno - Żukowo oraz Żukowo - Gdańsk Południe. 

W ramach drugiego odcinka wybudowane zostaną trzy węzły drogowe, miejsce obsługi podróżnych, 24 wiadukty i pięć estakad. Powstanie również 12 przejść dla zwierząt. 

***

GDDKiA/Interia.pl
Dowiedz się więcej na temat: trójmiasto | Gdańsk | obwodnica Trójmiasta

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy