Polskie drogi

Kolejny wypadek autokaru na A4. W tym samym miejscu!

​ Jedna osoba zginęła, cztery zostały ranne w wypadku autobusu, do którego doszło w niedzielę po godz. 23 na podkarpackim odcinku autostrady A4, w pobliżu Miejsca Obsługi Podróżnych Kaszyce. Pojazdem podróżowało w sumie 10 osób, wszystkie narodowości ukraińskiej.

Jak poinformował rzecznik podkarpackich strażaków Marcin Betleja, na miejscu wypadku pracuje w sumie 19 jednostek straży pożarnej, z powiatów m.in. jarosławskiego, rzeszowskiego i mieleckiego.

"Autokarem podróżowało 10 osób, w tym dwóch kierowców. Wszyscy to obywatele Ukrainy. Jedna osoba zginęła na miejscu, cztery ranne osoby zostały zabrane do szpitali. Pięcioro podróżnych nie wymaga, jak na razie, hospitalizacji" - zaznaczył Betleja.

Dyżurny Punktu Informacji Drogowej GDDKiA poinformował, że autobus uderzył w bariery na końcu pasa zjazdowego na MOP Kaszyce, a następnie przewrócił się do rowu.

Reklama

W dokładnie tym samym miejscu doszło do wypadku autokaru na początku marca br. Wówczas przewrócił się ukraiński autobus, którym podróżowało 57 osób, pięć zginęło na miejscu.

PAP/INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy