Polskie drogi

Kierowca tira zapomniał o klocku hamulcowym

Zestaw z niesprawnym układem hamulcowym został zatrzymany przez patrol Inspekcji Transportu Drogowego.

W poniedziałek (21 grudnia) na punkcie kontroli drogowej w Żdżarach na autostradzie A2 konińscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali należący do przewoźnika z Białorusi ciągnik siodłowy z naczepą, którym wykonywano międzynarodowy transport do Polski.

Podczas wjazdu zestawu na parking, inspektora zaniepokoiły dźwięki dochodzące z kół naczepy. Urządzenie diagnostyczne, które podłączono do komputera ciężarówki wskazało usterkę układu hamulcowego. Okazało się, że w jarzmie tarczy jednego z kół naczepy brakuje klocka hamulcowego a tarcza hamulcowa jest całkowicie skorodowana.

Reklama

Inspektor wydał zakaz dalszej jazdy, zatrzymując również dowód rejestracyjny naczepy. Kierowca został ukarany mandatem karnym. Wobec przedsiębiorcy wszczęto postępowanie administracyjne.

***

Samochód 20-lecia na 20-lecie Interii!

Zagłosuj i wygraj. CODZIENNIE CZEKA OD 20 000 zł do 40 000 zł! 

Zapraszamy do udziału w 5. edycji plebiscytu MotoAs. Wyjątkowej, bo związanej z 20-leciem Interii. Z tej okazji przedstawiamy 20 modeli samochodów, które budzą emocje, zachwycają swoim wyglądem oraz osiągami. Imponujący rozwój technologii nierzadko wprawia w zdumienie, a legendarne modele wzbudzają sentyment. Bądź z nami! Oddaj głos i zdecyduj, który model jest prawdziwym MotoAsem!

ITD/Interia.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy