Polskie drogi

Kierowca Opla pędził 152 km/h w terenie zabudowanym!

W miejscowości Czerwińsk policjanci zatrzymali 36-latka, który przekroczył dopuszczalną prędkość o ponad 100 km/h!. Stracił prawo jazdy na trzy miesiące.

Polscy kierowcy podchodzą do kwestii ograniczeń prędkości w bardzo liberalny sposób. 50 km/h często odczytują jako 67 km/h a a autostrady traktują tak, jakby nagle zmienili swoje geopolityczne położenie i podróżowali po nich nie w Polsce a w Niemczech. W przypadku zatrzymanego przez policję 36-latka sprawa ma się podobnie.

Funkcjonariusze z grupy Speed nagrali na wideorejestratorze 36-latka, który jadąc drogą krajową nr 62 pędził 152 km/h. W obszarze zabudowanym gdzie ograniczenie prędkości wynosi, jak dobrze wiemy, 50 km/h. Kierujący Oplem Insignią najwidoczniej zapomniał po jakiej drodze aktualnie się porusza.

Reklama

Policja nie poinformowała jak wysokim mandatem został ukarany kierowca. Za wykroczenie mógł otrzymać mandat w wysokości maksymalnie 500 zł oraz 10 punktów karnych i taki też pewnie otrzymał. Wiemy jednak na pewno, że stracił on prawo jazdy na trzy miesiące. 

***

INTERIA.PL/Policja
Dowiedz się więcej na temat: policja | polskie drogi | przekroczenie predkości
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama