Polskie drogi

Kierowca nie mógł dalej. Młodzież zawiózł... inspektor

​Inspektor za kierownicą autobusu? W przypadku kontroli przeprowadzonej przez inspektorów WITD w Katowicach okazało się to konieczne.

W dniu 26 maja 2017 r. podczas wykonywania czynności służbowych inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Katowicach zatrzymali do kontroli autobus przewożący młodzież z Podkarpacia.

Podczas kontroli okazało się, że kierowca dalej prowadzić nie może. Nie tylko skrócił on odpoczynek dzienny o prawie 2 godziny, ale również nie posiadał wykresówki. 

Kontrola odbywała się w ruchliwym miejscu na trasie, a przewoźnik, mający siedzibę w innym województwie, nie był w stanie zapewnić zmiennika dla kierowcy. Zanosiło się na wielogodzinny postój w niebezpiecznym miejscu, dlatego inspektorzy podjęli decyzję przetransportowania młodzieży w miejsce, gdzie można bezpiecznie wyjść z autokaru i kontynuować wycieczkę. 

Reklama

Za kierownicę wsiadł inspektor posiadający prawo jazdy kategorii D i pojazd, pilotowany przez radiowozy Inspekcji, zawiózł pasażerów pod samo muzeum w Pszczynie. W tym czasie trwały poszukiwania innego przewoźnika, który bezpiecznie i bez naruszania przepisów, pozwoli młodzieży kontynuować podróż.

Na szczęście, pomimo okresu wycieczkowego, udało się znaleźć licencjonowanego przewoźnika, który przyjechał po dzieci do Pszczyny i zabrał je w dalszą trasę.

Niefrasobliwy kierowca został ukarany mandatami karnymi na łączną kwotę 2 400 zł, a wobec przewoźnika wszczęto postępowanie w przedmiocie naruszeń zagrożonych łączną karą ponad 5 000 złotych.

ITD
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy