Polskie drogi

Kierowca ciężarówki pędził przez miasto

Policjanci poruszający się nieoznakowanym radiowozem bmw zarejestrowali TIR-a, który jechał w obszarze zabudowanym 91 km/h. To był dopiero początek kłopotów kierowcy.

Do zdarzenia doszło w Grudziądzu. Funkcjonariusze z "drogówki" zauważyli jadącą z nadmierną prędkością ciężarówkę z naczepą. TIR, jadąc lewym pasem ruchu wyprzedzał inne pojazdy.

Policjanci zmierzyli prędkość jazdy samochodu. Policyjny wideorejestrator wskazał prędkość 91 km/h. Wprawdzie w miejscu dokonania przez funkcjonariuszy pomiaru prędkość jest podwyższona znakiem drogowym do 80 km/h, ale zezwolenie na szybszą jazdę nie dotyczy pojazdów ciężarowych.

Policjanci natychmiast zatrzymali ciężarówkę. Okazało się, że samochodem kierował mężczyzna, który nie miał prawa jazdy, a sąd zakazał mu prowadzić auta. 50-latek już wcześniej miał konflikt z prawem, gdyż dopuścił się kierowania pojazdem mechanicznym po alkoholu.

Reklama

Policjanci zabronili dalszej jazdy i zlecili usunięcie pojazdu z drogi.

Nierozważny i lekkomyślny kierowca wkrótce odpowie za swoje czyny przed sądem , gdyż tam policjanci skierują dwie sprawy. Przekroczenie prędkości o 31 km/h w obszarze zabudowanym to wykroczenie, jednak kierowanie pomimo zakazu sądowego to przestępstwo.

Policja/Interia.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy