Polskie drogi

Jechał za 92 km/h za szybko. Ale to nie wszystko

Sprzyjające warunki pogodowe powodują, że na drogach pojawia się coraz więcej motocyklistów. Niestety nie wszyscy niechronieni użytkownicy ruchu drogowego przestrzegają przepisów drogowych

W piątek zielonogórscy policjanci ruchu drogowego sprawdzali prędkość pojazdów przy użyciu wideorejestratora. Już około południa mundurowi poruszający się drogą K-32 prowadzącej do Krosna Odrzańskiego wyprzedził motocyklista, który jechał z nadmierną prędkością.

Policjanci pojechali za motocyklem, włączyli urządzenie pomiarowe, które zarejestrowało, że kierujący jedzie z prędkością 162 km/h.  Na tym odcinku, dozwolona prędkość wynosiła 70 km/h.

W związku z popełnionym wykroczeniem patrol zatrzymał motocyklistę do kontroli. Kierujący to 26-letni mieszkaniec Zielonej Góry. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień wymaganych dla tego rodzaju pojazdów, a więc kategorii A. Ponadto kierujący nie posiadał kompletu dokumentów, co stanowiło kolejne wykroczenie.

Dodatkowo policjanci poinformowali kierującego motocyklem, że przekroczył dozwoloną prędkość o 92km/h. Popełnione wykroczenia i szybka jazda jednośladem zakończyła się dla mężczyzny mandatem karnym w wysokości 1000 zł i 10 punktami karnymi.

Reklama


INTERIA.PL/Policja
Dowiedz się więcej na temat: motocykliści

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy