Polskie drogi

Jechał transportem przeciążonym o 20 ton!

O blisko 20 ton za dużo ważyła ciężarówka przewożąca wozidło budowlane. Kierowca okazał zezwolenie, ale nie uprawniało ono do przejazdu zestawu z naciskami osi przekraczającymi dopuszczalne wartości.

Ciężarówkę, którą przewożono dużych wymiarów maszynę budowlaną - tzw. wozidło, zatrzymano do kontroli w czwartek (24 września) na autostradzie A1 koło Torunia. Po skierowaniu na wagę i wykonaniu pomiarów okazało się, że zestaw zamiast 40 ton waży 59,2 ton. Naciski osi ciągnika siodłowego i naczepy na drogę przekraczały dopuszczalne wartości od 3,95 tony do 4,80 tony.

Kierowca okazał inspektorom zezwolenie kategorii VI, ale nie uprawnia ono do przejazdu pojazdem nienormatywnym o przekroczonych naciskach osi. Okazało się, że przekroczenia dopuszczalnych nacisków osi spowodowało kilkanaście ton kruszywa przewożonego w skrzyni ładunkowej wozidła.

Reklama

Nieprawidłowy transport wstrzymano do momentu rozładowania kruszywa na inny pojazd. Wobec przewoźnika z województwa pomorskiego wszczęte będzie postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej.

ITD
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy