Polskie drogi

Groźny pożar ciężarówki. Opona jak pocisk!

Wysokie temperatury, jakie panują ostatnio w Polsce to duże wyzwanie nie tylko dla kierowców, ale i samochodów. Już drobna usterka może doprowadzić do przegrzania i poważnego uszkodzenia silnika, nietrudno również o pożar.

Właśnie problem techniczny był powodem pożaru ciężarówki, do którego doszło w Poznaniu. Świadkami zdarzenia byli inspektorzy ITD. Wyjeżdżając na patrol, zauważyli kłęby dymu, które coraz obficiej wydobywały się z podwozia stojącej na prawym pasie ciężarówki.

Inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu połączyli się z linią alarmową 112 i poinformowali o sytuacji dyżurnego. Następnie wstrzymali ruch nadjeżdżających pojazdów. We właściwym momencie, bo już po chwili cały bok samochodu ciężarowego trawiony był przez płomienie. Zaraz potem nastąpił wybuch opony, która z wielką siłą pokonała ok. 50 metrów i po przedostaniu się na przeciwległy pas ruchu wpadła w zarośla, które stanęły w płomieniach.

Reklama

Na szczęście kierowca zdążył wcześniej bezpiecznie oddalić się z miejsca zdarzenia.

Chwilę później na miejsce dotarły trzy zastępy straży pożarnej i radiowóz policji, którym przekazano dalsze czynności zabezpieczające miejsce pożaru.

Z rozmowy z kierowcą wynikało, że powodem pojawienia się płomieni w aucie było przegrzanie osi lub koła pojazdu. Inspektorzy ustalili, że doszło do zapłonu, a następnie wystrzału opony, od której zaczęła płonąć ciężarówka. Na szczęście nikt nie ucierpiał w wyniku tego zdarzenia.

ITD/Interia.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy