Polskie drogi

Fatalny stan autobusów miejskich

Miasta robią, co mogą, by zniechęcić mieszkańców do jeżdżenia własnym samochodem i zmusić do przesiadki na komunikację miejską. Kierowcy kontrują, że skoro mają stać w korkach to wolą to robić, siedząc we własnym samochodzie, w komfortowym wnętrzu i bez narażania się na zarażenie koronawirusem.

Co gorsza, okazuje się, że stan techniczny autobusów może być daleki od doskonałości. Potwierdziły to kontrole przeprowadzone przez policjantów szczecińskiej drogówki wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego. 

W ramach akcji "Bezpieczny Transport Publiczny" funkcjonariusze skontrolowali 62 pojazdy, uniemożliwiając dalszej jazdy aż pięciu autobusom.

Wszystkie pięć autobusów było w niewłaściwym stanie technicznym, a jeden nie posiadał obowiązkowego wyposażenia.

Za usterki związane z zagrożeniem bezpieczeństwa w ruchu drogowym i ochroną środowiska, policjanci zatrzymali kierującym dowody rejestracyjne pojazdów. Ponadto musieli oni również liczyć się z mandatami karnymi. 

Reklama

Nie są to pierwsze tego typu działania na terenie Szczecina, a ich efekty pokazują, że zdecydowanie poprawia się stan techniczny autobusów.

***

INTERIA.PL/Policja
Dowiedz się więcej na temat: autobusy | stan techniczny | Szczecin

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy