Polskie drogi

Drzwi trzymały się na taśmie klejącej

​Bohater serialu przygodowego MacGyver, szarej taśmy technicznej używał w wielu ekstremalnych sytuacjach. Śladem tego serialowego bohatera poszła jedna z kierujących.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy,  we wtorek pełnili służbę na DK 44 w Oświęcimiu.   O godzinie 11.45 na trasie Oświęcim - Zator  zauważyli samochód  marki Toyota z uszkodzonymi drzwiami od strony kierowcy, przyklejonymi do karoserii  taśmą naprawczą. Funkcjonariusze natychmiast pojechali za toyotą, dając kierującej sygnał do zatrzymania się.

Kobieta zjechała na pobocze,  a następnie nie mogąc uchylić szyby od strony kierowcy, wysiadła z auta drzwiami od strony pasażera. 

Policjanci poinformowali 37-letnią mieszkankę powiatu chrzanowskiego, że tak uszkodzonym samochodem nie wolno poruszać się po drogach publicznych. Kobieta z kolei wyjaśniła, że samochód z uszkodzonymi drzwiami został zakupiony kilka dni wcześniej, a ona nie zdawała sobie sprawy, że nie może się nim poruszać (pomimo tego, że samochód nie miał ważnych badań technicznych).

Reklama

Za popełnione wykroczenie funkcjonariusze nałożyli na kierująca mandat karny, a samochód został zholowany.


INTERIA.PL/Policja
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama