Polskie drogi

Dramatyczny pościg za złodziejami auta

Po pościgu policjanci zatrzymali dwóch złodziei samochodu marki Renault. Pościg zarejestrowała kamera w radiowozie.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie otrzymał zgłoszenie, że w kierunku miast jedzie prawdopodobnie skradzione renault clio. Chodziło o auto jednej z firmy z firm carsharingowych. Funkcjonariusz od razu powiadomił przez stację wszystkie patrole policyjne.

Już kilka minut po otrzymaniu komunikatu policjanci ruchu drogowego zauważyli opisywany pojazd w miejscowości Kaliska i ruszyli za nim w pościg, jednocześnie powiadamiając drogą radiową inne partole. Kierujący nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe wydawane do zatrzymania. W okolicy Kościerzyny do pościgu włączył się drugi radiowóz policyjny (nieoznakowany z wideorejestratorem,  to z niego pochodzi nagranie), który podjął również pościg.

Reklama

Uciekający samochód jechał bardzo niebezpiecznie i niełatwo było go zatrzymać. Policjantom próbował pomóc nawet kierowca ciężarówki, ale próba blokady się nie powiodła. Clio zatrzymało się dopiero po dłuższym pościgu, gdy kierowca zatrzymał się na bocznej drodze. Na wideo widać zdecydowaną akcję m.in. policjantek.

Kierowcą renault okazał się 20-latek, mieszkaniec powiatu wejherowskiego. W samochodzie znajdował się również 19-letni pasażer mieszkaniec Gdyni. Obaj mężczyźni zostali przewiezieni do policyjnego aresztu. 20-latek został przebadany na zawartość narkotyków, okazało się, że był pod działaniem amfetaminy.

Mężczyźni odpowiedzą za kradzież z terenu Gdyni auta o wartości 50 tys. zł. Grozi im kara do 10 lat więzienia. Dodatkowo kierujący odpowie za niezatrzymanie się do kontroli oraz prowadzenie samochodu pod wpływem środków odurzających, za do grozi dodatkowa kara.

Policja/Interia.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy