Polskie drogi

Czołowe zderzenie ciężarówek na A4. Są ofiary, droga zablokowana

W nocy doszło do poważnego wypadku na autostradzie A4. Na remontowanym odcinku drogi, między węzłami Strzelce Opolskie i Łany (woj. opolskie) doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów ciężarowych.

Do wypadku doszło przed godziną 4 rano. Jak przekazała GDDKiA, w wyniku wypadku jedna osoba poniosła śmierć, a kolejna została ranna. Po zderzeniu oba samochody stanęły w ogniu. Droga we wtorek rano jest zablokowana w obu kierunkach, wytyczono objazdy.

Jedna osoba zginęła, autostrada jest całkowicie zablokowana

 "Wytyczono następujące objazd w kierunku Wrocławia: w. Łany -DK 40 - DW 907 - DK 94 - DW 426- w. Kędzierzyn-Koźle, w kierunku Katowic: w. Kędzierzyn-Koźle - DW426 - DK 40- w. Łany" - poinformowała. 

Do wypadku doszło w miejscu, w którym remontowana jest nitka w kierunku Wrocławia, a ruch w obu kierunkach odbywa się nitką południową, prowadzącą w stronę Katowic. W efekcie trasa stała się nieprzejezdna, co wygenerowało potężne korki.

Reklama

Duże korki na autostradzie

Komisarz Tomasz Bratek ze śląskiej drogówki powiedział, że tamtejsi funkcjonariusze w związku z tym zdarzeniem starają się kierować ruch na równoległą do autostrady drogę krajową nr 94.

We wtorek po godz. 9. na śląskim odcinku A4 korek do węzła Łany sięgał wcześniejszego węzła Kleszczów. To odcinek liczący ok. 8 kilometrów. Po opolskiej stronie korki były znacznie mniejsze.

***

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: tragiczny wypadek | autostrada A4
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama