Polskie drogi

Cysterna staranowała radiowóz

Z poważnymi obrażeniami głowy i klatki piersiowej trafili w środę do szpitala dwaj policjanci po tym, jak w radiowóz, w którym siedzieli, uderzyła cysterna. Wypadek na S1 w Sosnowcu (Śląskie) na nitce w kierunku Łodzi spowodował poważne utrudnienia w ruchu.

Ok. godz. 1.40 w nocy policjanci siedzieli w radiowozie z włączoną sygnalizacją świetlną, zabezpieczając miejsce wcześniejszej kolizji, w której została potrącona sarna. Funkcjonariusze czekali na służby, które miały uprzątnąć jezdnię. Wtedy w ich radiowóz wjechała cysterna.

"Zostali przewiezieni do szpitala. Mimo poważnych obrażeń informacje od lekarzy na tę chwilę są takie, że ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Przechodzą jednak dalsze szczegółowe badania" - powiedziała PAP oficer prasowy sosnowieckiej policji aspirant sztabowy Sonia Kepper.

Reklama

Wszyscy uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi. Policja ustala dokładne okoliczności zdarzenia, które spowodowało kilkugodzinną blokadę drogi. Zorganizowano objazdy. Obecnie trasa już jest przejezdna.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama