Polskie drogi

Ciężarówka driftem zmiotła z drogi samochód!

​Do poważnie wyglądającego wypadku doszło przed przejazdem kolejowym w miejscowości Bugaj w gminie Bliżyn. Kierowca tira jadąc z dużą prędkością, naczepą ciężarówki niemal "zmiótł" z drogi osobowego hyundaia i odjechał z miejsca zdarzenia - poinformowała w środę świętokrzyska policja.

Zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamerę na przejeździe kolejowym.

Do zdarzenia doszło w środę po godzinie 10. na krajowej "42" w miejscowości Bugaj. "Na łuku drogi, w rejonie przejazdu kolejowego, kierujący tirem doprowadził do zderzenia z osobowym hyundaiem. Koreański pojazd został zepchnięty na barierę energochłonną, a ciężarówka nie zatrzymując się odjechała z miejsca. 29-letni kierowca hyundaia uskarżał się na ból nogi i został przewieziony na badania do szpitala" - przekazał Jarosław Góźdź, oficer prasowy skarżyskiej policji.

Dodał, że kilka minut po kraksie na ulicy Legionów w Skarżysku świadek zdarzenia zatrzymał ciężarówkę. "Za kierownicą mercedesa siedział 56-letni obywatel Ukrainy. Twierdził, że nie zauważył, że doprowadził do zderzenia z innym pojazdem. Obaj kierowcy jechali sami i byli trzeźwi" - dodał Gwóźdź.

Za rażące naruszenie zasad ruchu drogowego policjanci zatrzymali kierowcy ciężarówki prawo jazdy. 

Reklama

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy