Polskie drogi

BMW owinęło się wokół słupa. Kolejny wypadek w tym miejscu!

Do poważnego wypadku doszło w nocy z wtorku na środę w Krakowie, na ul. Herlinga-Grudzińskiego. Kierowca BMW serii 5 stracił panowanie nad samochodem i bokiem uderzył w słup trakcji tramwajowej.

Do wypadków w tym miejscu dochodzi stosunkowo często - dwupasmowa droga prowadzi do góry i zakręca lekko w prawo. Pozornie nie ma tam nic, co by mogło stwarzać zagrożenie, przy pewnej prędkości i mokrej nawierzchni zakręt staje się jednak niebezpieczny.

Jednak dochodzi do wypadków, które mają niemal identyczny przebieg - samochód wpada w poślizg, zaczyna się obracać i prawym bokiem uderza w słup trakcji. Tak samo był w wigilię 2017 roku, gdy na słupie trakcji owinął się Seat Ibiza prowadzony przez 33-latkę. Niestety, kobieta zginęła na miejscu.

Reklama

Co ciekawe, do wypadków dochodzi również na pasie ruchu prowadzącym w przeciwnym kierunku, w dół. W styczniu tego roku panowanie nad autem stracił kierowca Volkswagena Golfa, auto prawym bokiem, na wysokości tylnych drzwi uderzył w słup trakcji. Jego kierowca został ranny i trafił do szpitala.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy