Polskie drogi

Bez prawa jazdy, OC, na "lewych" tablicach...

​Policjanci zatrzymali 29-letniego motocyklistę, który nie posiadał uprawnień do kierowania takim pojazdem. Jednoślad był niedopuszczony do ruchu, nieubezpieczony i niezarejestrowany. Po sprawdzeniu okazało się, że tablice rejestracyjne ma zamontowane z innego pojazdu.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 29-letniego mieszkańca powiatu jeleniogórskiego, który dopuścił się serii wykroczeń w ruchu drogowym.

Policjanci, pełniąc służbę na motocyklach, zostali powiadomieni przez mieszkańców Kowar o motocykliście, który poruszał się po mieście z nadmierną prędkością. Motocyklistę funkcjonariusze zauważyli na ulicy Ogrodowej i tam go zatrzymali do kontroli drogowej.

Kierującym okazał się 29-letni mężczyzna. Po chwili wyszło na jaw, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania motocyklami, a pojazd, którym się poruszał był niezarejestrowany, nieubezpieczony i niedopuszczony do ruchu. Dodatkowo miał zamontowaną tablicę rejestracyjną od innego pojazdu.

Reklama

Kontrolowany został ukarany mandatem w wysokości 1 tys. zł, a motocykl odjechał na lawecie. Ponadto informacja o braku ubezpieczenia pojazdu zostanie przekazana do ubezpieczeniowego funduszu gwarancyjnego.

Policja apeluje do kierowców o rozwagę i zdjęcie "nogi z gazu". Kierowcy, którzy lekceważą obowiązujące limity prędkości oraz przepisy narażają siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

Policja/Interia.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy