Polskie drogi

Bez dowodu rejestracyjnego i polisy od października?

​Wiemy, od kiedy kierowcy nie będą musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego samochodu i polisy OC. To ułatwienie dla kierowców zacznie obowiązywać 1 października - taką deklarację złożył minister cyfryzacji Marek Zagórski w rozmowie z reporterem RMF FM.

Minister cyfryzacji powiedział, że chce, by ułatwienia zaczęły obowiązywać od 1 października. Zagórski zapewnia, że do końca czerwca zakończy uzgodnienia z policją, Strażą Graniczną, ABW i pozostałymi służbami, które mogą zatrzymywać i kontrolować kierowców. Wtedy wyda komunikat, że wszystko jest gotowe i za 3 miesiące, czyli z początkiem października, usługa powinna być dostępna.

- Planujemy, żeby tak się stało, ale komunikat chcemy wydać w ciągu 2-3 tygodni - mówi Zagórski w rozmowie z RMF FM.

Wszystko co dotyczy cyfryzacji, ewidencji pojazdów i kierowców ma być uruchamiane komunikatem, że jest gotowe, a nie ustawową datą wejścia w życie. Wszystko przez wielokrotne wpadki i przekładane kolejne terminy.

Reklama

Dziś minister Zagórski przyznał, że Centralna Ewidencja Kierowców - czyli część CEPIK 2.0 - jest w powijakach. Nie wiadomo więc kiedy i czy w ogóle wejdą przepisy dotyczące młodych kierowców.

RMF FM
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy