Polskie drogi

Audi uderzyło w latarnię. Kierowca i pasażerka wypadli z auta

Do bardzo groźnego wypadku doszło na rynku w Annopolu. Kierowca Audi A3 stracił panowanie nad autem, które bokiem uderzyło w latarnię. Siła uderzenia była tak potężna, że kierowca i pasażerka wypadli z kabiny.

W nocy z soboty na niedzielę do kraśnickiej komendy wpłynęła informacja z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o zdarzeniu drogowym ma rynku w Annopolu w ciągu drogi krajowej numer 74. 

Dyżurny skierował na miejsce policjantów z tamtejszego komisariatu, którzy po przybyciu zastali już straż pożarną prowadzącą akcję ratunkową. Nieprzytomny kierowca został przetransportowany karetką do szpitala, tam też z obrażeniami ciała trafiła pasażerka. 

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 19-letni mieszkaniec powiatu opatowskiego podróżował osobowym audi od strony mostu w Annopolu w stronę Kraśnika wraz z 18-letnią mieszkanką gminy Annopol. W pewnym momencie na łuku drogi 19-latek stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwległy pas ruchu. Następnie samochód bokiem uderzył w krawężnik i latarnię, wskutek czego oboje wypadli z pojazdu na zewnątrz. 

Reklama

Ze względu na stan kierowcy nie było możliwości przebadania go na zawartość alkoholu lub środków odurzających, w związku z czym pobrano od niego krew do dalszych badań.

Kamery monitoringu zarejestrowały całą niebezpieczną sytuację. Policja opublikowali nagranie ku przestrodze.

Policja/Interia.pl
Dowiedz się więcej na temat: wypadek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama