Jazda (bez)alkoholowa

Sukces policji - nie złapała żadnego pijanego

Zielonogórska policja chwali kierowców. W ramach piątkowej akcji "Trzeźwy kierowca" funkcjonariusze skontrolowali trzeźwość prawie 300 kierowców. Żaden nie był pod pływem alkoholu – poinformowała rzeczniczka policji w Zielonej Górze Małgorzata Stanisławska.

Funkcjonariusze ruchu drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze kontrolowali trzeźwość kierowców na ul. Botanicznej.

"Wynik był bardzo satysfakcjonujący - nie zatrzymano żadnej osoby po alkoholu, co pokazuje, że prowadzone od kilku lat przez zielonogórskich policjantów działania prewencyjne i edukacyjne przynoszą zamierzone efekty" - oceniła Stanisławska.

Rzeczniczka policji zauważyła, że "w miarę upływu czasu te kontrole spotykają się z coraz większą aprobatą społeczną. Dają one wymierne efekty - powodują eliminowanie z dróg kierujących po alkoholu, a także to, że coraz mniej takich osób decyduje się wsiąść za kierownicę" - dodała.

Reklama

Stanisławska podkreśliła, że mieszkańcy Zielonej Góry i powiatu zielonogórskiego mają świadomość tych kontroli i wiedzą, że policjanci w ten sposób dbają też o ich bezpieczeństwo.


PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy