Jazda (bez)alkoholowa

Stracił prawo jazdy za alkohol. I pod wpływem przyszedł na egzamin

42-letni kursant podszedł do egzaminu na prawo jazdy pod wpływem alkoholu. Mężczyzna zdawał egzamin ponownie po zakończeniu sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów. Wcześniej utracił uprawnienia za kierowanie w stanie nietrzeźwości.

O zdarzeniu, do którego doszło w Piotrkowie Trybunalskim, poinformowała w poniedziałek Ilona Sidorko z piotrkowskiej policji.

Jak wyjaśniła, policjanci otrzymali w poniedziałek informację o kursancie, który w trakcie trwającego egzaminu na prawo jazdy mógł być pod wpływem alkoholu. Na ul. Armii Krajowej funkcjonariusze z drogówki zatrzymali citroëna, a kierujący nim mężczyzna został poddany badaniu na trzeźwość. 42-letni mieszkaniec powiatu piotrkowskiego miał 0,4 promila alkoholu w organizmie. Egzaminator był trzeźwy.

Reklama

Okazało się, że 42-latek zdawał egzamin ponownie po zakończeniu sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów. Wcześniej utracił uprawnienia za kierowanie w stanie nietrzeźwości.

Sidorko przypomniała, że za jazdę w stanie po użyciu alkoholu grozi kara aresztu albo grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 6 miesięcy do lat 3.

PAP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy