Jazda (bez)alkoholowa

Po pijanemu wiózł kobietę i dwoje dzieci

Dzięki reakcji mieszkańców i szybkiej interwencji policjantów został zatrzymany 28-latek, który mając ponad dwa promile alkoholu w organizmie wiózł autem kobietę i dwoje jej dzieci w wieku 9 i 2 lat - poinformował w czwartek rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.

"Za popełnione przestępstwo 28-latek odpowie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu do dwóch lat więzienia, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów przez 15 lat" - powiedział rzecznik.

Do zatrzymania mężczyzny doszło we wtorek (20 kwietnia br.), w Kożuchowie w pow. nowosolskim. Oficer dyżurny policji odebrał zgłoszenie o kierowcy volkswagena, który może prowadzić auto będąc pod wpływem alkoholu.

Funkcjonariusze zatrzymali samochód do kontroli drogowej. Od razu wyczuli od kierowcy woń alkoholu.

"Ku ich zdziwieniu w aucie była jeszcze pasażerka i dwoje jej dzieci w wieku 2 i 9 lat. Dzieci były przestraszone. Zaopiekowała się nimi matka. O całej sytuacji zostanie powiadomiony sąd rodzinny" - zapowiedział Maludy.

Reklama

Dodał, że nie jest wykluczone, że mężczyzna będzie odpowiadał nie tylko za jazdę pod wpływem alkoholu, ale także za narażenie życia lub zdrowia dzieci.

Policja apeluje o rozwagę i odpowiedzialność. "Siadając za kierownicę po alkoholu stwarzamy zagrożenie dla życia i zdrowia swojego oraz innych" - podkreślił Maludy.

***

PAP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy