Jazda (bez)alkoholowa

Nagła zamiana miejsc kierowcy i pasażera

Niecodzienna sytuacja w trakcie kontroli podlaskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Po zatrzymaniu samochodu dostawczego, który przewoził za dużo ładunku, kierowca nagle zamienił się miejscem z pasażerem.

Uwagę inspektorów przejeżdżających jedną z ulic Białegostoku zwróciło auto dostawcze z nadmierną ilością ładunku. Postanowili sprawdzić jego rzeczywistą wagę.

Tuż po zatrzymaniu samochodu doszło do niecodziennej sytuacji. Kierujący nagle próbował opuścić szoferkę drzwiami od strony pasażera. Zachowanie wzbudziło podejrzenia inspektorów, co do jego stanu trzeźwości. Badanie alkomatem nie wykazało jednak alkoholu w organizmie mężczyzny. Dalsza kontrola wymagała dojazdu do punktu kontrolnego w celu zważenia auta. Zatrzymany pojazd pojechał w asyście radiowozu ITD we wskazane miejsce.

Reklama

Po dojechaniu do punktu kontrolnego okazało się, że nastąpiła nieoczekiwana zmiana miejsc. Za kierownicą dostawczaka znalazła się osoba, która poprzednio była pasażerem. Zbadano trzeźwość aktualnego kierowcy, a wstępne wyniki wskazały stan nietrzeźwości. Wezwani funkcjonariusze policji sprawdzili drugi raz trzeźwość kierującego. Alkomat wykazał w jego organizmie 0,42 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Drugi z kierowców prowadził więc pojazd w stanie po spożyciu alkoholu.

W trakcie kontroli inspektorzy i policjanci ustalili, co było powodem nagłej zmiany osób za kierownicą samochodu. Mężczyzna, który początkowo kierował autem nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych. Dalsze postępowania w zakresie ujawnionych nieprawidłowości prowadzić będzie policja.


ITD
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy