Jazda (bez)alkoholowa

Miała 3 promile i wiozła czworo swoich dzieci!

Policjanci w Olecku zatrzymali kobietę, która prowadziła auto mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Policjanci w Olecku zatrzymali kobietę, która prowadziła auto mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Bożena P. zablokowała ruch na skrzyżowaniu w centrum miasta, nie mogąc wjechać w jedną z ulic, uderzyła także w radiowóz.

Po zatrzymaniu okazało się, kobieta wiozła swoje dzieci w wieku od 9 do 14 lat. Jakby tego było mało, 47-latka była agresywna i kontrolę drogową zakończyła pobytem w policyjnym areszcie.

Wczoraj około godziny 16:15 oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwej kobiecie, która prowadziła auto. Na miejsce skierowano patrol prewencji.

Policjanci znaleźli poszukiwany samochód na skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej i Jeziornej. Okazało się, że Fiat, a właściwie kobieta siedząca za jego kierownicą, zablokowała ruch w centrum miasta, nie mogąc wykonać manewru skrętu. Następnie kierująca zatrzymała się na parkingu przed jednym z marketów. Po chwili kobieta nagle zaczęła cofać i uderzyła w nadjeżdżający radiowóz.

Reklama

Po wylegitymowaniu okazało się, że sprawczynią była 47-letnia Bożena P. mieszkanka gminy Olecko. Już na pierwszy rzut oka było widać, że kobieta była pijana, dodatkowo podczas interwencji wszczęła awanturę i nie reagował na polecenia, była agresywna. W efekcie została obezwładniona i założono jej kajdanki.

Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie kobiety. Dziećmi zaopiekowali się trzeźwi opiekunowie, natomiast Bożena P. został zatrzymana do wytrzeźwienia w policyjnym areszcie.

Teraz będzie odpowiadać przed sądem za jazdę autem po alkoholu, kolizję drogową oraz poniesie koszty naprawy radiowozu.

Policja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy