Jazda (bez)alkoholowa

Kompletnie pijany podjechał... zapytać policjantów o drogę

W ręce policjantów z mińskiej drogówki wpadł nietrzeźwy kierowca Renault, który miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Nie stało się to jednak podczas typowej policyjnej kontroli.

Policjanci z drogówki regulowali ruchem na skrzyżowaniu ulicy Zabranieckiej i Stanisławowskiej w Okuniewie w związku ze zorganizowanym tam objazdem. W pewnej chwili do policyjnej załogi podjechało Renault. Z auta wysiadł kierowca, następnie chwiejnym krokiem podszedł do policjantów i zapytał o drogę w kierunku miejscowości Zabraniec.

Policjant, do którego zwrócił się kierowca, od razu wyczuł od niego zapach alkoholu. Mężczyznę wylegitymowano i zbadano alkomatem. Okazało się, że 34-letni kierowca renault, mieszkaniec powiatu mińskiego, miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Reklama

Podejrzanemu o popełnienie przestępstwa drogowego, policjanci przedstawili zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. 34-latek stanie niebawem przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności, bo był już w przeszłości karany za jazdę samochodem po alkoholu.

INTERIA.PL/Policja
Dowiedz się więcej na temat: pijany kierowca
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy