Jazda (bez)alkoholowa

Kompletnie pijana wiozła czworo dzieci. A już miała sądowy zakaz...

3,5 promila alkoholu w organizmie miała 42-letnia kobieta, która wioząc czworo dzieci wjechała w ogrodzenie.

Do zdarzenia doszło w czwartek wczesnym wieczorem. Dyżurny komendy w Rybniku otrzymał informację o nietrzeźwej kierującej, która robiła samochód o ogrodzenie.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego pojechali w rejon ulicy Stawowej w Łukowie Śląskim, gdzie czekał świadek, który ujął kierującą Renault. 

Wjechała w ogrodzenie. Nie opanowała auta bo miała 3,5 promila

Kobieta nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, utraciła panowanie nad pojazdem i wjechała w ogrodzenie. Mieszkanka powiatu rybnickiego podróżowała z czwórką dzieci w wieku 4, 8, 10 i 13 lat. W wyniku tego zdarzenia najmłodszy chłopczyk doznał ogólnych potłuczeń ciała i został zabrany przez pogotowie ratunkowe do szpitala na obserwację. 

Reklama

Na miejscu policjanci sprawdzili stan trzeźwości 42-latki. Wynik badania na alkomacie wykazał w jej organizmie 3,5 promila alkoholu. 

Wyszło też na jaw, że kobieta miała sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Ponadto okazało się, że kierująca przywoziła dzieci bez wymaganych fotelików ochronnych. 

Nieodpowiedzialna kobieta została zatrzymana przez policjantów do wytrzeźwienia. Teraz o jej dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd.

***

Policja/Interia.pl
Dowiedz się więcej na temat: pijani kierowcy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy