Paryż 2016

Ferrari LaFerrari Aperta zaprezentowane

Na salonie samochodowym w Paryżu swoją premierę ma otwarta wersja hipersamochodu Ferrari.

Od pewnego czasu wiemy jak wygląda LaFerrari Aperta - producent podzielił się już zdjęciami tego samochodu. Nie podał jednak żadnych informacji na temat swojego nowego modelu - na te musieliśmy poczekać do paryskiego salonu.

Otwarta odmiana otrzymała taki sam hybrydowy układ napędowy, jak wersja z zamkniętym nadwoziem. Za plecami kierowcy znajduje się zatem 6,3-litrowy silnik V12 o mocy 800 KM, wspomagany motorem elektrycznym rozwijającym 163 KM. Różnicą jest jedynie nieco inne oprogramowanie jednostki, które ma poprawić zużycie paliwa.

Włoscy inżynierowie poświęcili sporo czasu, aby metamorfoza LaFerrari w kabriolet nie wpłynęła na jego masę własną, aerodynamikę oraz sztywność nadwozia. Efektem są niemal niezmienione osiągi - sprint do 100 km/h zajmuje mniej, niż 3 s, a do 200 km/h 7,1 s, natomiast prędkość maksymalna to 350 km/h.

Reklama

Ferrari LaFerrari Aperta standardowo występuje z materiałowym dachem, ale za dopłatą możemy otrzymać hardtop wykonany z włókna węglowego. Włosi zapewniają również, że samochód jest tak samo aerodynamiczny, bez względu na to czy jedziemy ze złożonym czy rozłożonym dachem. Dzięki temu wiatr ma nie przeszkadzać podróżnym, nawet podczas jazdy z dużymi prędkościami.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Ferrari LaFerrari
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama